Jak naprawić pralkę? Poznaj przydatne porady!

Umiejętność naprawy pralki potrafi okazać się bardzo przydatna, gdy w domu dojdzie do nagłej awarii, którą najlepiej byłoby błyskawicznie usunąć. Bardzo często kluczowe informacje pozwalające skutecznie naprawić pralkę dostępne są w Internecie, ponieważ użytkownicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z konkretnym modelem sprzętu gospodarstwa domowego, który potrafi płatać figle. Wiedza w tej dziedzinie to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, które standardowo musielibyśmy wydać na wizytę fachowca.

Czytaj dalej

Jak usunąć brzydki zapach z pralki?

Częste korzystanie z pralki sprawia, że po pewnym czasie wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach, który potrafi być prawdziwą zmorą. Wilgotne wnętrze pralki jest doskonałym miejscem do rozwoju grzybów i bakterii, które mogą przechodzić na nasze ubrania. Tak więc, warto dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec ich rozwojowi, a tym samym brzydkiemu zapachowi. Czytaj dalej

Jaki sprzęt AGD kupić?

Pytanie o to jaki sprzęt AGD kupić to jedno z najczęściej zadawanych. Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć dlatego najpierw trzeba się zastanowić czego oczekujemy po zakupie. Kryteria wyboru sprzętu AGD jak i innych dóbr są bardzo różne. Spotykając różnych klientów możemy wyznaczyć kilka rzeczy na które klienci zwracają uwagę.

Czytaj dalej

Napraw Krupsa w mniej niż 6 dni

Twój ekspres do kawy Krups odmówił posłuszeństwa, a serwis autoryzowany powiedział 3 miesiące na diagnozę? Przyjdź do nas, specjalizujemy się w naprawie tego typu ekspresów.

Średni czas trwania zlecenia to mniej niż 6 dni!

Często trafiają do nas klienci, którzy wcześniej odwiedzili serwis autoryzowany, gdzie czas samej diagnozy wynosi nawet 3 miesiące! Gdy urządzenie podlega jeszcze gwarancji klient nie ma wyboru, w ramach gwarancji może wykonać naprawę w wyłącznie w serwisie autoryzowanym producenta. Nasza oferta dotyczy wyłącznie usług odpłatnych niezależnie od tego czy okres gwarancji jeszcze trwa czy już upłynął. Średni czas usługi w naszym serwisie to niecałe 6 dni, wliczając w to weekendy, święta, diagnozę i czas oczekiwania na części. Czas usługi jest zależy od przyczyny usterki i dostępności części zamiennych. Średnia zawiera zarówno naprawy zakończone w dniu zgłoszenia jak i te w których dostępność czasowa podzespołów jest wydłużona i na którą nie mamy wpływu.

Brak kawy na czas naprawy? Nie u nas!

Spytaj o ekspres zastępczy – naszym klientom oferujemy zupełnie za darmo wypożyczenie urządzenia zastępczego na czas naprawy. Do dyspozycji klientów są także ekspresy innych producentów.

Magazyn części i akcesoriów

Równolegle z serwisem prowadzimy sklep części zamiennych i akcesoriów. Mając do dyspozycji szeroki asortyment produktów możemy wykonywać większość usług jeszcze szybciej bez konieczności oczekiwania na dostawy. Pomimo, że nie posiadamy umowy z producentem to mamy stały dostęp do wszystkich podzespołów.

Tylko teraz darmowa diagnoza!

Specjalnie dla posiadaczy ekspresów Krups oferujemy darmową diagnozę urządzenia. Po wycenie usługi, w przypadku rezygnacji z dalszej naprawy klient nie ponosi żadnych kosztów.

 

Jaki ekspres wybrać?

Znudziło Ci się zalewanie rozpuszczalnej kawy wodą? „Kawa plujka” przestała smakować? Marzysz o magicznym, pobudzającym zmysły aromacie kawy? Zdecyduj kupić ekspres, tylko jaki…

Rodzaje ekspresów do kawy

  1. Kolbowe – zwane ręcznymi 🙂 To ekspresy, które posiadają sitko na zmielone ziarna kawy. Za ich pomocą możesz przyrządzić jednocześnie jedną lub dwie kawy. Jeśli uwielbiasz kawę mleczną do dyspozycji masz dyszę spieniającą mleko. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze, chociaż może odstraszać konieczność każdorazowego oczyszczania kolby fusów. Ekspresy kolbowe o ciśnieniu 15 barów można kupić za ok. 300–400 zł.
  2. Automatyczne – ekspresy te posiadają młynek do mielenia ziaren kawy. Poza tym pozwalają na przyzestaw KRUPSgotowanie puszystego cappuccino i delikatnego latte za pomocą dyszy do spieniani mleka. Tego typu urządzenia same dobierają odpowiednie parametry parzenia kawy, grubość ziaren, ilość wody oraz temperaturę przygotowania naparu. Natomiast ceny ekspresów automatycznych zaczynają się od ok. 950 zł. Ekspres ciśnieniowe kosztuje ok. 1300–1400 zł. Najdroższe modele dochodzą do ok. 8 000 zł
  3. Kapsułkowe – zajmują stosunkowo niedużo miejsca na blacie kuchennym, dodatkowo dostępne są w wielu żywych i ciekawych kolorach. Ich zaletą jest łatwość w użyciu, która polega jedynie na włożeniu ulubionej kapsułki z kawą i przyciśnięciu klawisza „start”. Jeśli zależy Ci na szybkim przygotowaniu kawy oraz uniknięciu opróżniania fusów, lubisz smakowe kawy to idealny wybór! Zakup ekspresu na kapsułki  wydatek rzędu od ok. 250 zł do nawet 700 zł, przy czym najdroższe modele w tej kategorii wyróżniają się wysokim ciśnieniem (nawet 19 barów), co pozytywnie wpływa na jakość przygotowywanej kawy.
  4. Kawiarki – to najprostszy rodzaj ekspresu ciśnieniowego. Jego wadą jest stosunkowo długi czas zaparzania – około 7 minut – musimy poczekać aż zagotuje się woda, oraz potrzeba każdorazowego czyszczenia po przygotowaniu kawy. Przekonywującą zaletą są jej niewielkie gabaryty, co za tym idzie możliwość wzięcia jej ze sobą w podróż 🙂 Jeśli lubisz kawy mleczne, niestety musisz użyć osobno urządzenia do spieniania mleka. Najprostsze modele ekspresów ciśnieniowych, czyli kawiarki kupisz już w cenie ok. 40 zł.

Wszystkie te ekspresy produkuje firma KRUPS. Jako serwis możemy ja polecić, kupisz też u nas potrzebne akcesoria do odkamieniania i czyszczenia. Życzymy smacznej kawy 🙂

Jak usunąć brzydki zapach z pralki?

Dlaczego z pralki śmierdzi?

Pralka jest podstawowym sprzętem w domu. Pomaga nam utrzymać czystość ulubionych rzeczy. Problem pojawia się gdy wyciągane przez nas ubrania są niedoprane, bądź nieprzyjemnie pachną…

Jak odgrzybić pralkę? Jak wyczyścić pralkę?

Przyczyn może być wiele. Pierwszym pomysłem na jaki wpadamy, to wyczyszczenie bębna pralki. Do tego znajdziemy na rynku specjalnie dedykowane preparaty czyszczące.

Jak odkamienić pralkę?

Następnym etapem jest odkamienianie wody. Tu również specjaliści opracowali odpowiednie preparaty. Odkamieniaczy na rynku znajdziemy wiele. Natomiast w związku z naszym doświadczeniem, możemy polecić preparat Electroluxa DESCALER. 902976692_Odkamieniacz Electrolux pralki i zmywarki

 

Ten odkamieniacz poza utrzymaniem pralki w czystym stanie, gwarantuje jej optymalną wydajność jak również zmniejsza zużycie energii. Znajdziesz go w naszym sklepie internetowym:

 

 

Jak wymienić fartuch w pralce?

Kolejnym etapem pozbycia się nieprzyjemnych zapachów, oraz często towarzyszącym im nalotów brudu, jest wymiana fartucha pralki. Tam osadzają się resztki brudu oraz proszków piorących. Tu na rynku do każdej pralki dostępne są fartuchy na zmianę, jednak często z tą czynnością nie poradzimy sobie sami. Wtedy zapraszamy, do skorzystania z naszych usług 🙂

http://www.pogotowie-agd.pl/sklep/14-fartuchy

Czyszczenie filtra w pralce?

Jeśli nagle zauważamy, że nasza pralka zaczyna głośno pracować? Pierwszą rzeczą którą powinniśmy sprawdzić to filtr. Jeśli coś dostało się do pompy, pralka zacznie wydawać głośne odgłosy. Natomiast, gdyby okazało się że te czynności nie przyniosą pożądanych skutków… należy wezwać serwisanta, przyczyną może być zepsute łożysko lub amortyzatory.

Woda a smak kawy. Odkamieniać czy nie?

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranków bez kawy. Jej smak i aromat pozwala nam cudownie zacząć dzień. A jednak, bez odpowiedniego przygotowania jej smak może nie być taki… jakbyśmy chcieli. Poza doborem ulubionej mieszanki ziaren, ogromny wpływ na jej smak ma woda, bo przecież kawa to w 99 % woda!

Twardość wody i jej jakość

W Polsce zmagamy się z problemem jej twardości. W naszych domach na terenie całego kraju mamy do czynienia z wodą twardą lub bardzo twardą, jedynie mieszkańcy niektórych terenów podgórskich mogą cieszyć się miękką wodą płynącą z sieci. Aby kawa była najlepsza, niezbędny jest naturalny odczyn wody ( PH około 7) oraz średnia jej twardość. O co jak wiadomo musimy zadbać na własną rękę.

Poza tym woda płynąca z sieci zanieczyszczona jest związkami chloru oraz ciałami stałymi takimi jak drobinki piasku. Mimo, iż wedle standardów jakie panują w naszym kraju zdatna jest ona do picia wszyscy zauważamy, że jest po prostu nie dobra!

Jak rozwiązać problem twardej wody?

Specjaliści w dziedzinie sztuki baristycznej wraz z inżynierami chemii opracowali metody, aby nasz poranny przysmak rzeczywiście nam smakował, a jednocześnie ekspresy do kawy długo nam służyły.XS3000_Tabletki do odkamienienia KRUPS

Dla ich odpowiedniej konserwacjii oraz użytkowania, aby wszystkie części nie zużywały się za szybko należy wodę odkamieniać i utrzymywać jej odpowiednią twardość. Do tego dostępne są na rynku odpowiednie preparaty. Jeśli chcemy pozbyć się zanieczyszczeń mechanicznych oraz chemicznych przygotowane są odpowiednio dedykowane filtry do wody.

Życzymy smacznego i cudownych poranków przy niepowtarzalnym smaku kawy 🙂

Wszystkie produkty znajdziesz u nas w sklepie

http://www.pogotowie-agd.pl/sklep/ekspresy-do-kawy/4974-tabletki-czyszczace-do-ekspresow.html

Światowe Dni Młodzieży

Z uwagi na planowany paraliż komunikacyjny miasta co uniemożliwia dojazd do większości klientów, nasza firma w dniach 25-29 lipca 2016 będzie funkcjonowała w znacznie mniejszym zakresie. Warsztat i sklep będą czynne w godzinach 9:00-13:00 i w tych godzinach będą przyjmowane zgłoszenia telefoniczne. Dyżur będzie miał tylko jeden technik, który będzie wykonywał zlecenia warsztatowe.

Za utrudnienia najmocniej przepraszam, jednak nie są one od nas zależne.

Kody błędów Electrolux

Bardzo często po zakupie wymarzonej zmywarki Electrolux, nie możemy cieszyć się nią zbyt długo. Czasem urządzenie odmawia nam posłuszeństwa, a na wyświetlaczu pojawiają się nic nie mówiące nam literki i cyferki lub na sprzęcie bez wyświetlaczy, wielokrotnie migają kontrolki zakończenia cyklu.

Spróbujemy ułatwić Państwu wyjaśnianie tych znaczków oraz ich rozszyfrowanie. Poniżej przedstawimy listę kodów błędów którą mogą się pojawić na wyświetlaczu.

Grupa kodów i00: Niskie napięcie zasilania

Grupa kodów i10: Zamknięty zawór wody

Grupa kodów i20: Problemy z odpompowaniem wody

Grupa kodów i30: System Aqua Control

Grupa kodów i40: Problemy z analogowym czujnikiem ciśnienia

Grupa kodów i50: Problemy z silnikiem układu zmywania

Grupa kodów i60: Problemy związane z grzałką

Grupa kodów i70: Problemy z termistorem

Grupa kodów i80: Problemy z otwieraniem drzwi

Grupa kodów i90: Problemy z konfiguracją

Grupa kodów iB0: Problem z czujnikiem

Grupa kodów iC0: Problem z komunikacją

Grupa kodów iD0: Problem z generatorem obrotów

Grupa kodów iE0: Problem z regulatorem przepływu

Grupa kodów iF0: Nieprawidłowy poziom wody

Już od wielu lat zmywarka jest niezbędnym sprzętem w prawie każdym gospodarstwie domowym. Daje nam oszczędność energii elektrycznej, czasu, wody a przede wszystkim pieniędzy. Zmywarki dają nam ogrom korzyści, a najważniejsze z nich to lśniące i higienicznie czyste naczynia.Dlatego oczywiste jest, że kiedy nasz sprzęt przestaje działać prawidłowo, szukamy sposobu na szybką i tanią naprawę. Najlepiej w takiej sytuacji zadzwonić po Serwis AGD. Pod numerami 692 460 730 lub 12 44 66 243 znajdą Państwo fachową poradę i pomoc w ustaleniu terminu szybkiej naprawy.

Serdecznie zapraszamy

Pogotowie AGD

Os. Oświecenia 22A Kraków

 

 

Praktyczne porady i najnowsze wiadomości na temat sprzętu AGD