Naprawa AGD
PRACA - Technik serwisu AGD
Pogotowie AGD - skuteczne naprawy sprzętu AGD.
Serwis AGD
Części zamienne
Kraków i okolice
692 460 730
12 44 66 243
Szanowni Klienci, w związku z epidemią koronawirusa, informujemy, że nasza firma działa z pewnymi ograniczeniami. Staramy się realizować te najbardziej priorytetowe naprawy.

Szanując Państwa i nasze zdrowie, prosimy o przemyślenie czy usterka dotyczy funkcjonalności urządzenia i czy na pewno wymaga pilnej interwencji.

Informujemy również, że nasi technicy bezwzględnie będą prosić klienta o wyjście do inneg pomieszczenia w trakcie wykonywania naprawy.

Naprawa zostanie natychmiastowo przerwana jeżeli klient nie zgodzi się na opuszczenie pomieszczenia lub jeżeli w trakcie naprawy pojawią się uzasadnione podejrzenia co do zdrowia domowników.


W trudnym dla nas wszystkich czasie liczymy na zrozumienie.

Popularne usterki z kuchenkach gazowych

Piekarnik nie grzeje

Dwie najczęstsze przyczyny to zegar lub termostat. Sprawdź czy zegar jest nastawiony. W zegarach mechanicznych powinna być ustawiona pozycja inna niż zero. W przypadku elektronicznych sprawdź czy jest ustawiony zgodnie z instrukcją obsługi (czy nie miga?). Aby sprawdzić działanie termostatu, należy posłuchać czy przekręcając nim słychać na początku (jeżeli piekarnik nie jest nagrzany) kliknięcie - które oznacza załączenie/rozłączenie styków.

Źle piecze

Gospodynie najczęściej narzekają na niedopieczony spód ciasta. Jest to bardzo popularna usterka polegająca na przepaleniu dolnej grzałki piekarnika. Jest to normalne i nie zależy od tego jakiej marki jest sprzęt AGD.

Problemy z temperaturą

W tej sytuacji praktycznie w ciemno można wymienić termostat. Jednak warto sprawdzić też wszystkie grzałki, ponieważ wielu klientów zgłasza że piekarnik słabo grzeje lub długo się rozgrzewa na podstawie wypieków, np. niedopieczone cisto od dołu (patrz "Źle piecze").

Piekarnik wybija bezpieczniki

Praktycznie każdy element piekarnika może być przyczyną wybijania bezpieczników. Zalany łącznik krzywkowy funkcji, przepalona któraś z grzałek, słabe styki przy połączeniach przewodów.

Płyta indukcyjna lub ceramiczna nie włącza się podczas pierwszego włączenia

Jeżeli jest to pierwsze uruchomienie sprzętu, rozsądnym pomysłem jest najpierw przeczytanie instrukcji obsługi czy na pewno wszystko dobrze robimy. Gorszą wiadomością dla nas może się okazać złe podłączenie płyty do instalacji. Rutyna często gubi instalatorów i zdarza się że nie sprawdzają czy kolory przewodów w puszcze są prawidłowe, lub pomylą zaciski w płycie co kończy się spaleniem któregoś z modułów elektronicznych urządzenia

Nie działają dwa pola po jednej stronie płyty

Płyta elektryczna powinna być podłączona na dwie fazy. Wtedy jedna faza zasila pola po lewej stronie, druga po prawej. Dlatego jeżeli wybije bezpiecznik którejś z faz, może nastąpić sytuacja że zadziała tylko połowa płyty, lub np. w przypadku kuchenek wolno stojących, nie będzie działał np. piekarnik

Słabe płomienie w kuchence/płycie gazowej

Nie uniknionym faktem jest, że każda kuchenka bywa zalewana przez kipienie z naczyń. Wynikają z tego też niektóre usterki. Jedna z nich to pozatykane dysze palników. Otwory mierzone w ułamkach milimetra nie trudno zatkać, w efekcie mamy słaby płomień lub w ogóle.

Palnik gazowy nie trzyma płomienia.

Dotyczy to jedynie płyt z zabezpieczeniem przeciw-wypływowym. Sprawdzamy termoparę - najlepiej zamienić na chwilę z innym palnikiem. Jeżeli działa, zostaje nam zawór do wymiany lub naprawy

Skontaktuj się z nami lub Zgłoś on-line