Naprawa AGD
PRACA - Technik serwisu AGD
Pogotowie AGD - skuteczne naprawy sprzętu AGD.
Części zamienne i serwis urządzeń AGD
692 460 730
12 44 66 243

Częste usterki w zmywarkach

Zmywarka nie wylewa wody

Najczęstsza usterka w zmywarkach. Jej powodem jest najczęściej zablokowany silnik pompy spustowej lub niedrożny odpływ. W niektórych modelach istnieje możliwość dostania się do pompy bezpośrednio z komory zmywarki. Niestety w większości przypadków trzeba rozebrać sprzęt i wyciągnąć silniczek, aby wydobyć z korpusu rzecz która zablokowała pompę.

Zmywarka nie grzeje wody / naczynia po umyciu są mokre

W tej sytuacji wiele wskazuje na uszkodzoną grzałkę. Należy sprawdzić jej obwód miernikiem. Często zdarza się, że uszkodzeniu ulega elektronika sterująca grzałką. Nasz serwis bez problemu naprawia tego typu elementy, bezpośrednio podczas wizyty u klienta.

Po umyciu zostaje osad na naczyniach

Problem może wynikać z różnych czynników. Stosując kostki do zmywania, należy przeczytać zalecenia producenta na opakowaniu. Jeżeli kostki zawierają nabłyszczacz, nie należy stosować nabłyszczacza w płynie, lub skręcić dozownik na minimum. Większa dawka powoduje że nie jest on dostatecznie spłukiwany z naczyń.

Zmywarka nie domywa naczyń i nie wypłukuje proszku lub kostki.

Typowy przykład zatkanych śmigieł myjących. Zdarza się również że problem leży w innym miejscu, jednak należy zacząć od sprawdzenia czy śmigłą się obracają i czy ich dysze nie są pozatykane.

Skontaktuj się z nami lub Zgłoś on-line