Naprawa AGD
PRACA - Technik serwisu AGD
Pogotowie AGD - skuteczne naprawy sprzętu AGD.
Serwis AGD
Części zamienne
Kraków i okolice
692 460 730
12 44 66 243
Szanowni Klienci, w związku z epidemią koronawirusa, informujemy, że nasza firma działa z pewnymi ograniczeniami. Staramy się realizować te najbardziej priorytetowe naprawy.

Szanując Państwa i nasze zdrowie, prosimy o przemyślenie czy usterka dotyczy funkcjonalności urządzenia i czy na pewno wymaga pilnej interwencji.

Informujemy również, że nasi technicy bezwzględnie będą prosić klienta o wyjście do inneg pomieszczenia w trakcie wykonywania naprawy.

Naprawa zostanie natychmiastowo przerwana jeżeli klient nie zgodzi się na opuszczenie pomieszczenia lub jeżeli w trakcie naprawy pojawią się uzasadnione podejrzenia co do zdrowia domowników.


W trudnym dla nas wszystkich czasie liczymy na zrozumienie.

Częste usterki w pralkach

Pralka nie pobiera wody

Może to wynikać z braku dopływu wody lub z zasady działania urządzenia. Często się zdarza że przewód doprowadzający wodę jest zagięty co tworzy niedrożność lub że w ogóle zawór z wodą jest zakręcony. Inną, prostą przyczyną, są niedomknięte drzwiczki pralki przez co w ogóle się ona nie uruchamia. Jeżeli wykluczyliśmy wszystkie powyższe możliwości, zostaje nam do sprawdzenia sam elektrozawór oraz moduł/programator który go otwiera, a także połączenie między tymi elementami. Jeżeli mamy do czynienia z elektronika, warto spróbować zresetować moduł (najczęściej przez przytrzymanie przycisku start lub anuluj)

Nie wiruje

Większość pralek, posiada zabezpieczenie uniemożliwiające wirowania podczas gdy w zbiorniku jest zbyt duży poziom wody. Należy sprawdzić czy pralka wylewa wodę, jeżeli nie, sprawdź co zrobić gdy pralka nie wylewa wody. W następnej kolejności skupiamy się na silniku. Czy pasek nie spadł? Czy szczotki na silniku mają odpowiednia długość?

Pralka nie wylewa wody

Sprawdź filtr! Problem z wylewaniem wody wynika najczęściej z powodu zatkanego odpływu bądź zablokowanej pompy. W wielu przypadkach wystarczy wyczyścić filtr. Wymiana pompy to rzadsza konieczność.

Hałasuje podczas wirowania

Najczęściej, przyczyną zbyt głośnej pracy pralki, zwłaszcza na wirowaniu, są łożyska. W pralkach ładowanych od przodu, jest to chyba najbardziej pracochłonna naprawa, gdyż wymaga rozebrania całego zbiornika. Przy wymianie łożysk, nie wolno zapomnieć o wymianie uszczelniacza, ponieważ to on głównie, z powodu zużycia, doprowadza do dostania się wody do łożysk i ich uszkodzenia.

Zimne pranie, pralka nie grzeje wody

Zbyt twarda woda może doprowadzić do uszkodzenia grzałki. Jeżeli występują problemy z grzaniem wody, należy sprawdzić grzałkę omomierzem. Przyczyną może być również termostat. W normalnych warunkach powinien przepuszczać napięcie na grzałkę w zależności od ustawionej temperatury.

Skontaktuj się z nami lub Zgłoś on-line