Idą Święta! Pamiętaj o swojej kuchence!

Za nami koniec lata, a wielki krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Warto wcześniej zadbać o potrzebne w tym czasie urządzenia gospodarstwa domowego. Do najczęściej naprawianych urządzeń w tym okresie zaliczyć można zdecydowanie kuchenki zarówno gazowe jak elektryczne każdego rodzaju.

Warto zwrócić uwagę na objawy najczęstszych usterek w kuchenkach. W piekarnikach termostat kuchenki elektrycznejnajczęściej spotykamy się z problemem utrzymania nastawionej temperatury lub jej złym rozłożeniem w komorze piekarnika co często skutkuje zakalcem lub spaloną potrawą. Piekarnik, który słabo grzeje lub w ogóle nie grzeje od spodu to prawdziwa zmora gospodyń domowych. Przyczyny najczęściej są dwie, uszkodzony termostat lub przepalona któraś z grzałek.

palnik kuchenki gazowejOkopcone naczynia wyglądają mało estetycznie i są trudne do wyczyszczenia. Brudzący płomień może być spowodowany złą mieszanką gazu lub brudnymi od tłuszczu palnikami. W obu przypadkach najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wymiana palników na nowe. Przed zakupem można także spróbować wyczyścić elementy palnika.

Nierówny lub za mały płomień można poprawić przez wymianę dysz. W niektórych przypadkach może być konieczne wymienienie także całego korpusu palnika.

 

Uszkodzone grzałki w piekarniku są najczęstszym powodem wybijania bezpieczników. Większość piekarników posiada najczęściej grzałkę dolna, grzałkę termoobiegu oraz grzałkę górną najczęściej podwójną. Jeżeli co najmniej jedna z nim ma uszkodzony obwód to znaczy, że jest przepalona lub posiada przebicie do obudowy to może to być przyczyną wybijania bezpieczników w instalacji mieszkaniowej.

Niezależnie od usterki zapraszamy do naszego sklepu internetowego z częściami zamiennymi AGD http://www.pogotowie-agd.pl/sklep/5-kuchenki-plyty-i-piekarniki oraz do naszego sklepu w Krakowie os. Oświecenia 22a.