Jaki sprzęt AGD kupić?

Pytanie o to jaki sprzęt AGD kupić to jedno z najczęściej zadawanych. Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć dlatego najpierw trzeba się zastanowić czego oczekujemy po zakupie. Kryteria wyboru sprzętu AGD jak i innych dóbr są bardzo różne. Spotykając różnych klientów możemy wyznaczyć kilka rzeczy na które klienci zwracają uwagę.

Estetyka urządzenia

Mogłoby się wydawać że to jeden z istotnych aspektów ale nie jest tak do końca. Bywa że klienci potrzebują po prostu pralkę albo po prostu zmywarkę i nie ma to dla nich znaczenia jak będzie wyglądała bo urządzenie ma wyłącznie spełniać się funkcjonalnie. Tak najczęściej mówią właściciele firm gastronomicznych, hotelarskich czy wynajmujący mieszkania, głównie te „studenckie” dla których kupno sprzętu AGD dyktowane jest najczęściej ceną.

Cena urządzenia

Z opinii zaprzyjaźnionych sprzedawców wynika, że klienci najczęściej wybierają skrajności. Najczęściej kupujemy najtańsze lub najdroższe urządzenia AGD, a najmniejsze zainteresowanie powodują produkty ze średniej grupy cenowej. Naszym zdaniem warto się zainteresować przede wszystkim właśnie tą średnią półką ponieważ często są to urządzenia spełniające wiele podstawowych potrzeb konsumentów.

Awaryjność sprzętu AGD

W tym temacie można snuć bardzo wiele różnych teorii ale bez rzetelnych statystyk nie jest możliwe żeby obiektywnie odpowiedzieć na pytanie jaki sprzęt AGD kupić żeby się nie psuł?

Moglibyśmy zamieścić listę najczęściej naprawianych urządzeń w naszym serwisie ale nie będzie to w żaden sposób odzwierciedlało stanu faktycznej w całym kraju. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Po pierwsze, zestawienie z jednego serwisu jest zbyt mała ilością danych do stworzenia rzetelnej statystyki dlatego potrzebna by była informacja odnośnie napraw z całego kraju. Po drugie, potrzebna jest informacja o udziale producenta w rynku, a więc ile urządzeń sprzedał w rozbiciu na konkretne urządzenia.

W naszej opinii, awaryjność urządzeń u różnych producentów jest podobna.

Serwis pogwarancyjny

Warto przed zakupem zorientować się jeszcze w kwestii serwisu pogwarancyjnego. Zwróć uwagę na to jakie są orientacyjne ceny części zamiennych w porównaniu do innych producentów? W większości znanych urządzeń nie ma problemu z zakupem części zamiennych w niezależnych sklepach ale niektóre firmy są mocno hermetyczne i dystrybucja części zamiennych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Serwisów Autoryzowanych lub bezpośrednio od producenta co bardzo często wpływa na cenę.

W niektórych urządzeniach kasowanie błędów po wykonanej naprawie odbywa się wyłącznie za pomocą odpowiedniego urządzenia lub komputera z oprogramowaniem do których mają dostęp wyłącznie serwisy fabryczne lub autoryzowane. W takim przypadku klient nie może skorzystać z usług dowolnej firmy świadczącej usługi napraw AGD tylko musi zgłosić się do najbliższego serwisu producenta. W w takiej sytuacji należy zwrócić uwagę na jego lokalizację ponieważ sam dojazd może okazać się dużym kosztem.