Naprawa i serwis pralek
Serwis AGD
Części zamienne
Kraków i okolice

Naprawa i serwis pralek w Krakowie

Pralki

Zajmujemy się naprawą pralek. Napraw dokonujemy na miejscu u klienta lub w naszym warsztacie serwisowym gdzie można dostarczyć sprzęt osobiście. Większość usterek eliminujemy podczas jednej wizyty, chyba że wyniknie potrzeba zamówienia części. Koszt przyjazdu jest stały i nie zależy od ilość wizyt. Naprawiamy pralki automatyczne wszystkich producentów zarówno otwierane od góry jak ładowane od przodu. Nasz serwis przyjedzie do Państwa także aby podłączyć i wykonać pierwsze uruchomienie pralki. Obsługujemy klientów prywatnych oraz firmy w tym głównie hotele i restauracje. Dlatego w naszej ofercie znajduje się, poza naprawą pralek do użytku domowego, także naprawą pralnic przemysłowych i innego sprzętu profesjonalnego. Usuwamy wszystkie usterki w pralkach od drobnych takich jak pralka nie wylewa wody lub nie grzeje, po bardzie skomplikowane takie jak naprawa elektroniki (programatorów) czy wymiana łożysk.

Zadzwoń do nas!
+48 692 460 730

Wykonujemy takie usługi jak:

  • Wymiana łożysk i amortyzatorów
  • Udrażnianie przewodów i odblokowywanie pompy
  • Wymiana grzałki
  • Odblokowywanie drzwiczek
  • Odblokowywanie bębnów
  • Naprawa elektroniki
  • Przezwajanie silników

Naprawiamy pralki na terenie Krakowa i okolic oraz we wschodniej części Warszawy.

Częste usterki w pralkach

Pralka nie pobiera wody

Może to wynikać z braku dopływu wody lub z zasady działania urządzenia. Często się zdarza że przewód doprowadzający wodę jest zagięty co tworzy niedrożność lub że w ogóle zawór z wodą jest zakręcony. Inną, prostą przyczyną, są niedomknięte drzwiczki pralki przez co w ogóle się ona nie uruchamia. Jeżeli wykluczyliśmy wszystkie powyższe możliwości, zostaje nam do sprawdzenia sam elektrozawór oraz moduł/programator który go otwiera, a także połączenie między tymi elementami. Jeżeli mamy do czynienia z elektronika, warto spróbować zresetować moduł (najczęściej przez przytrzymanie przycisku start lub anuluj)

Nie wiruje

Większość pralek, posiada zabezpieczenie uniemożliwiające wirowania podczas gdy w zbiorniku jest zbyt duży poziom wody. Należy sprawdzić czy pralka wylewa wodę, jeżeli nie, sprawdź co zrobić gdy pralka nie wylewa wody. W następnej kolejności skupiamy się na silniku. Czy pasek nie spadł? Czy szczotki na silniku mają odpowiednia długość?

Pralka nie wylewa wody

Sprawdź filtr! Problem z wylewaniem wody wynika najczęściej z powodu zatkanego odpływu bądź zablokowanej pompy. W wielu przypadkach wystarczy wyczyścić filtr. Wymiana pompy to rzadsza konieczność.

Hałasuje podczas wirowania

Najczęściej, przyczyną zbyt głośnej pracy pralki, zwłaszcza na wirowaniu, są łożyska. W pralkach ładowanych od przodu, jest to chyba najbardziej pracochłonna naprawa, gdyż wymaga rozebrania całego zbiornika. Przy wymianie łożysk, nie wolno zapomnieć o wymianie uszczelniacza, ponieważ to on głównie, z powodu zużycia, doprowadza do dostania się wody do łożysk i ich uszkodzenia.

Zimne pranie, pralka nie grzeje wody

Zbyt twarda woda może doprowadzić do uszkodzenia grzałki. Jeżeli występują problemy z grzaniem wody, należy sprawdzić grzałkę omomierzem. Przyczyną może być również termostat. W normalnych warunkach powinien przepuszczać napięcie na grzałkę w zależności od ustawionej temperatury.